Dijital Baskı

Günümüz basım tekniklerinden biridir. Metin, fotoğraf v.b. dataların bilgisayar teknolojisi aracılığıyla tasarımının yapılması ve basım malzemelerine uygulanması olarak tanımlanabilir.

İletişim teknolojilerinin gelişimi ve müşterilerin farklı beklentilerine hızlı ve ekonomik çözümler ürettiğinden avantajlı konuma gelmiştir.

Solvent bazlı boyalar ile baskı malzemeleri üzerine yazı, logo, resim v.b. bilgiler basılmaktadır. Kullanım alanları tanıtım, duyuru ve eğitim amaçlı kullanılan afişler,duyuru tabelalar,panolar,billboard, yönlendirme levhaları, merdiven alınlıkları, Atatürk Posterleri, Duvar ve kapı giydirmeleri,cam ve cephe kaplamaları,işyeri ve okul,dersane tabelaları,yönlendirme tabelaları, iç ve dış mekan alanlarında kullanılmaktadır.

Dijital baskılar hava şartlarına yağmur ve güneşe dayanıklıdır. Solvent bazlı boya kullanılmasıda kullanım süresini uzatmaktadır.

Baskı malzemelerinden olan Folyo; sert zemine yapıştırılarak kullanılır. Zemin olarak Pleksi,alüminyum sac, polikarbon, dekota kullanılır. Vitrin ve camlara giydirilen bir baskı çeşididir.

Vinil baskı; Branda üzerine yapılan baskıdır. Kenarlarından açılan delikle veya sopa ile bağlanılarak kullanılır. Kullanımı ve montajı kolaydır.Bina Cephelerinde etkili olarak kullanılır.

Diğer bir baskı malzemesi olan 0ne – way vision dır. Mekan içerisine güneşin girmesinede engel olan, delikli olması nedeniyle binadan dışarıyı rahatlıkla görme imkanı vardır.

Dijital baskının avantajları;
-Hızlı ve ekonomik olması sebebiyle talep gören bir baskı çeşididir.
-Reklamcılık hizmetlerine, yaratıcılığın ve teknolojinin birleşmesiyle yenilikçi modern bir anlayış getirmiştir.
-Pratik yöntemdir. Kişisel tasarımlarada imkan sağlar. Çeşitli boyutlandırmalar yapılabilir. Baskısı yapılacak ürünler üzerinde istenilen değişiklik yapılabilir.
-İş teslim süresi kısadır.
-Uygun maliyetli çözümler sunar.
-Kişiye özel ve değişebilen içeriklerin basımı dijital baskıya talepleri artırmaktadır. Düşük tirajlı, nitelikli baskı işlerini uygun fiyatlarla basabilmek mümkün olmuştur.

Diğer Hizmetler